رب گوجه خانگی غلیظ

یکی از چاشنی هایی که در انواع غذاها استفاده می شود رب انار خانگی شهرضا است. برای تهیه رب گوجه فرنگی غلیظ خانگی کافی است به نکاتی که در مورد تهیه رب گوجه فرنگی ذکر می شود توجه کنید.

استفاده از رب گوجه فرنگی در غذاهای ایرانی بسیار رایج است و تقریباً در تهیه همه غذاها از آن استفاده می شود.

این محصول علاوه بر عطر و طعم خوبی که به غذا می دهد، رنگ زیبایی نیز در غذا ایجاد می کند.

رب گوجه فرنگی را می توان هم در منزل با روش های سنتی و هم به صورت صنعتی با استفاده از تکنولوژی روز درست کرد.

رب گوجه فرنگی خانگی

رب انار سال ۱۴۰۱ انواع مختلفی دارد و برای تهیه رب گوجه فرنگی خانگی می توانید به روش زیر عمل کنید: ابتدا برگ و ساقه گوجه ها را جدا می کنیم سپس بعد از شستن آن ها را در جایی قرار می دهیم تا کاملا خشک شوند.

توجه به این نکته ضروری است که برای تهیه رب گوجه فرنگی بهتر است از گوجه فرنگی گوشتی و سفت استفاده کنید.

حالا وقت آن است که گوجه ها را با چاقو به دو یا چهار قسمت مساوی تقسیم کرده و در قابلمه ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید.

اجازه دهید تا زمانی که پس از نرم شدن پوست ها جدا شوند. در این زمان به اندازه کافی به گوجه فرنگی ها توجه کنید تا به ته قابلمه نچسبند.

بعد از اینکه گوجه ها نرم شدند، قابلمه را از روی حرارت بردارید و کمی صبر کنید تا خنک شود . از توری با سوراخ های کوچک رد کنید تا پوست و دانه ها خوب گرفته شوند. این کار را چند بار با دقت تکرار کنید تا پوست و دانه ای در آن باقی نماند.

مراقب باشید فقط گوشت و آب گوجه فرنگی از توری رد شود.

حذف دانه ها یا پوست باعث می شود رب شما زودتر به هم بخورد و خراب شود.

حالا وقت آن است که گوجه های جدا شده را روی حرارت ملایم قرار دهید و صبر کنید تا بعد از چند ساعت رب غلیظ شود، پس از غلیظ شدن کمی نمک به آن اضافه می کنیم. نکته ای که در این زمان باید رعایت شود این است که رب پخت را مدام هم بزنید تا ته نگیرد چون ته نشین می شود و طعم تغییر می کند.

قیمت رب گوجه فرنگی خانگی

طی تحقیقات انجام شده قیمت رب گوجه فرنگی ارگانیک خانگی مناسب تر از رب های صنعتی است زیرا برای تهیه رب های صنعتی نیروی انسانی، مکان مناسب و برق بر قیمت رب تاثیر می گذارد و حتی در مواردی به دلیل برندسازی قیمت رب های صنعتی افزایش می یابد.

طرز تهیه رب گوجه فرنگی خانگی

در توضیحات بالا به این سوال که چگونه رب گوجه فرنگی یا رب انار خانگی درست کنیم پاسخ داده ایم و حال در ادامه مطلب با توضیح طرز تهیه رب به روش صنعتی همراه شما خواهیم بود.

رب گوجه فرنگی کارخانه ای برای اولین بار در ایتالیا به صورت صنعتی تهیه شد.

ابتدا گوجه فرنگی ها را در لگن های مخصوص شسته سپس به دلیل شیب مناسب در حوض، گوجه فرنگی ها وارد قسمت سورت می شوند و گوجه فرنگی های رسیده و آسیب دیده از بقیه گوجه فرنگی ها جدا می شوند و سپس مرحله دیگری از شستشو انجام می شود و وارد آسیاب می شوند پس از له شدن در آسیاب وارد صافی می شوند که مانند روش خانگی پوست و هسته آن جدا می شود سپس گوجه فرنگی ها را در مخازن مخصوص با نمک آب شده به گوجه فرنگی اضافه می کنند، گوجه فرنگی ها را در قابلمه های بزرگ به طور غیرمستقیم در محیط خلاء با بخار گرم می شوند تا آب اضافی آنها خارج شود، سپس وارد نوع دیگری از دیگ های بخار شده تا با افزودن مواد نگهدارنده آنها را غلیظ کنند و در مخازن مربوطه می ریزند تا به قوطی ها منتقل شوند.

چکار کنیم رب گوجه فرنگی خانگی کپک نزند؟

کپک نوعی قارچ است که در بیشتر مواقع زمانی که در غذا ایجاد می شود، دیده می شود.

برای بسیاری از تولیدکنندگان رب این سوال پیش می آید که برای جلوگیری از کپک زدن رب گوجه فرنگی خانگی چه کنیم؟

یکی از این روش ها نگهداری رب در فریزر است و روند زوال آن را کند می کند.

روش دیگر ریختن روغن روی سطح رب است که از رشد کپک ها جلوگیری می کند و در این حالت هنگام استفاده کمی روغن بردارید و به مقدار کافی رب برداشته و در ظرف را طوری قرار دهید که روغن به سطح رب برسد.

اگر مقدار رب تهیه شده توسط شما زیاد است، بهتر است آن را به ظروف درب دار کوچکتر تقسیم کنید تا پس از باز کردن و استفاده از یک ظرف، رب سریعتر تمام شود، سپس از ظرف بعدی برای نگهداری طولانی مدت استفاده کنید. ما همچنین می‌توانیم رب‌ها را در بطری‌های نوشابه نگهداری کنیم، زیرا بطری‌های نوشابه دارای دهانه کوچک‌تری هستند و رب برای مدت طولانی‌تری در داخل آنها سالم می‌ماند. از خمیر جلوگیری کنیم. یکی از راه های جالب دیگر برای جلوگیری از کپک زدن رب، استفاده از نمک بیشتر هنگام پخت رب است. بنابراین باید مراقب باشیم به غذایی که می خواهیم رب در آن استفاده کنیم نمک کمتری اضافه کنیم.

رب گوجه فرنگی را دوباره بجوشانید

در صورت کپک زدن رب روش جوشاندن مجدد رب گوجه فرنگی پیشنهاد می شود که به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا روش مناسبی برای از بین بردن قالب رب نیست.

این مجموعه از بزرگترین مراکز تهیه و تولید انواع محصولات مرغوب می باشد که به راحتی می توانید بدون هزینه و اتلاف وقت محصولات با کیفیت را از سایت ما خریداری کنید.